BIP GOV
BIP Oddział Oświat.. / konferencje Porozmawiajmy o zdr..nowych zagrożeniach

Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach

Informacja prasowa

KONFERENCJA SZKOLENIOWA

Wojewódzki Program Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych w tym nowych narkotyków, dla uczniów szkół gimnazjalnych,

„Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”
26 październik 2015 r.

W następstwie niepokojącej sytuacji epidemiologicznej dotyczącej zatruć nowymi narkotykami, zwłaszcza u młodych osób, powstał Wojewódzki Program Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych pt. „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Jego adresatami są uczniowie uczęszczający do pierwszych klas szkół gimnazjalnych w województwie zachodniopomorskim.

W dniu 26 października 2015 roku w  Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się konferencja szkoleniowa poświęcona inauguracji programu, która  skierowana jest do Państwowych Inspektorów Sanitarnych, Komendantów Policji oraz zaproszonych gości i realizatorów programu.

Program edukacyjny „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” nie jest „programem o substancjach psychoaktywnych”, lecz programem, który ma zapobiegać ich używaniu. Tym samym jego ideą jest wskazanie uczniom drogi rozwoju bez nałogów i ryzyka utraty zdrowia lub życia. Celem programu jest nie tylko zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, lecz także przeciwdziałanie innym zachowaniom problemowym, które mogą występować u młodych osób. W ten sposób treści programowe wpisują się w integralne podejście do profilaktyki.

Program edukacyjny będzie realizowany przez nauczycieli – wychowawców klas pierwszych gimnazjum, w ścisłej współpracy z pracownikami pionu promocji zdrowia Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz pionu prewencji Policji w województwie zachodniopomorskim. W ramach programu prowadzone będą również spotkania edukacyjne z rodzicami (opiekunami) uczniów.

Rozpoczęcie realizacji programu edukacyjnego „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” w szkołach planowane jest z końcem października 2015 roku.

Powrót do góry strony Ilość wyświetleń: 10450
  • Data opublikowania : 2015-10-19 14:53:18
  • Data ostatniej modyfikacji : 2015-10-19 14:56:41
  • Ostatnia aktualizacja dokonana przez : Szczęsny Piotr
  • Informację wprowadził : Szczęsny Piotr
  • Odpowiedzialny za treść : Kuźmicka Patrycja
  • Podmiot udostępniający informację : WSSE Szczecin

Pobierz Acrobar Reader https://get.adobe.com/pl/reader/ do prawidłowego odczytywania treści zamieszczonych plików.

Zgodność z rozporządzeniem: W sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych

Projekt i wykonanie: WSSE Szczecin, Sekcja Informatyki; telefon 91 462 40 60 w 159

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2011-2013

Wersja serwisu 0.1.12, Problemy, uwagi bądź propozycje proszę zgłaszać na adres: wsse.szczecin@pis.gov.pl

X
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.