BIP GOV
BIP Wiadomości :: Aktualności Działania podczas a..i bieg - Pogoń Raka
Lista artykułów

Działania podczas akcji bieg - Pogoń Raka

7 października 2017 roku wystartował pierwszy pięciokilometrowy bieg organizowany przez Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną pod nazwą „Pogoń Raka”. Udział w wydarzeniu wzięło 500 biegaczy z województwa zachodniopomorskiego. Event ten miał nie tylko zachęcić do aktywnego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego, ale także zbudować świadomość dotyczącą raka płuca oraz zachęcać do regularnych badań profilaktycznych.

Rak płuca w dalszym ciągu pozostaje pierwszą przyczyną zgonów wśród mężczyzn i drugą, po raku piersi, u kobiet. Późno wykrywany nie ma dobrych rokowań. Główną przyczyną występowania raka płuca jest palenie tytoniu, jednak mało kto wie, że problem ten dotyka nie tylko palaczy.

W ramach biegu „Pogoń Raka” pracownicy OZiPZ WSSE w Szczecinie udali się do Lasku Arkońskiego w celu zorganizowania stoiska edukacyjno-promocyjnego. Uczestnicy i osoby dopingujące biegaczy chętnie odwiedzali stoisko w celu zaczerpnięcia informacji na temat problemu palenia tytoniu a także  uzyskania wsparcia w celu zerwania z nałogiem. Najbardziej atrakcyjną częścią działań promocyjnych i zarazem największym zainteresowaniem cieszyło się badanie spirometryczne służące ocenie wydolności oddechowej. Badanie to wykonało 87 osób. Kolejnym badaniem, które można było wykonać w ramach stoiska edukacyjno-promocyjnego WSSE w Szczecinie było badanie smokerlyzerem, do którego przystąpiło 16 osób  w celu uzyskania informacji jaka jest zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Z materiałów informacyjnych najczęściej sięgano po ulotkę „Nie jest ważne, którego wybierzesz…” zawierającą informację o tym gdzie uzyskać wsparcie w celu zerwania z nałogiem palenia tytoniu, ulotkę wzięło 113 osób. Stoisko odwiedziło łącznie 336 osób.

 

     

Powrót do góry strony Ilość wyświetleń: 410
  • Data opublikowania : 2017-10-26 14:46:46
  • Data ostatniej modyfikacji : 2017-11-20 14:26:22
  • Ostatnia aktualizacja dokonana przez : Wierzchowski Mariusz
  • Informację wprowadził : Szczęsny Piotr
  • Odpowiedzialny za treść : Stołecka Renata
  • Podmiot udostępniający informację : WSSE Szczecin

Pobierz Acrobar Reader https://get.adobe.com/pl/reader/ do prawidłowego odczytywania treści zamieszczonych plików.

Zgodność z rozporządzeniem: W sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych

Projekt i wykonanie: WSSE Szczecin, Sekcja Informatyki; telefon 91 462 40 60 w 159

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2011-2013

Wersja serwisu 0.1.12, Problemy, uwagi bądź propozycje proszę zgłaszać na adres: wsse.szczecin@pis.gov.pl

X
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.