BIP GOV
BIP Wiadomości :: Aktualności Zachodniopomorski ..i #MOJANIEPODLEGŁA
Lista artykułów

Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji #MOJANIEPODLEGŁA
Zachodniopomorski  Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie serdecznie  zaprasza  do wzięcia  udziału w  akcji  #MOJANIEPODLEGŁA – 11.11.2017 r.  na terenie ARENA SZCZECIN .

#MOJANIEPODLEGŁA to ogólnopolska akcja społeczno-informacyjna przygotowana przez Oddział Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jej celem jest zachęcenie Polaków, do wyrażenia, za pomocą mediów społecznościowych, współczesnego rozumienia i postrzegania pojęcia #MOJANIEPODLEGŁA”. Dla jednych to #TRADYCJA i #WOLNOŚĆ, dla drugich #RODZINA, #ZDROWIE, #NAUKA czy #PRACA.

Jak można przyłączyć się do akcji? Wystarczy zrobić wpis lub zdjęcie przedstawiające Waszą definicje i wrzucić je na Twitter, Facebook, Instagram czy Snapchat z hasztagiem #MOJANIEPODLEGŁA.

Akcja została zainicjowana w 2016 r. #Mojaniepodległa to nie tylko aktywność w sieci i  w mediach społecznościowych. Tegoroczna odsłona akcji będzie miała również formę eventu rodzinno-edukacyjnego.  Zapraszamy mieszkańców Szczecina do wspólnego celebrowania 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na Arenie Szczecin w dniu 11 listopada br. w godzinach 13.30-18.00 pod szyldem #MOJANIEPODLEGŁA.

Na parkingu przed Areną powstanie strefa militarno-mundurowa, gdzie zaprezentowany zostanie m.in. sprzęt komponentów 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, w tym najnowszy nabytek samobieżny moździerz "RAK" na podwoziu Rosomaka. Będzie to pierwsza publiczna premiera tego sprzętu w Szczecinie. Ponadto w tej strefie zaprezentują się: Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Placówka Straży Granicznej w Szczecinie, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Dodatkowo w Arenie powstaną strefy edukacyjne Oddziału IPN w Szczecinie oraz partnerów wydarzenia: Muzeum Narodowego, Wojewódzkiej Stacji  Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, Domu Kultury „Słowianin”, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, TVP Szczecin, Radio Szczecin oraz Multinational Corps Northeast Poland. Na stoisku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinie będą miały miejsce działania adresowane do dzieci i młodzieży m. in:  krzyżówki i konkursy  z nagrodami, warsztaty dla młodzieży z użyciem narkogogli i alkogogli. Podejmowane będą również działania kierowane do ogółu społeczeństwa: pomiar wydolności płuc  (badania spirometryczne), pomiary stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących, pomiary ciśnienia tętniczego oraz  analiza składu masy ciała (procentowa zawartość tkanki tłuszczowej oraz BMI)itp. Na stoisku będą dostępne również  materiały edukacyjne dotyczące programów i akcji, które są realizowane przez pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia  PIS na terenie województwa zachodniopomorskiego. Dostępne będą również walizki edukacyjne,  pokazujące  skutki zażywania substancji psychoaktywnych.

Podczas akcji nie zabraknie wspólnego tworzenia kokard narodowych i flag Polski. Dla najmłodszych uczestników obchodów przygotowane zostały atrakcje ruchowe tj. tor przeszkód Firefighter Combat Challenge oraz wielkoformatowa gra planszowa przygotowana przez NBP „Drogi do niepodległości”.

Zwieńczeniem uroczystości będzie koncert polskich pieśni patriotycznych oraz zespołu FEEL.

Finałem obchodów oraz akcji #mojaniepodległa w 2017 r. będzie próba pobicia rekordu Polski w kategorii największa układanka z pianki modelarskiej „Największe układanka wolnej Polski”.  ?


Wstęp do stref oraz na oba koncerty jest bezpłatny.  

Patronat mediany: TVP Szczecin i Radio Szczecin.?

Więcej informacji: www.mojaniepodlegla.pl,

FB @mojaniepodlegla i @IPN.Szczecin

TT @mojanpieodlegla i @IPN_Szczecin

Do pobrania: Ulotka


Powrót do góry strony Ilość wyświetleń: 815
  • Data opublikowania : 2017-11-09 14:44:09
  • Data ostatniej modyfikacji : 2017-11-17 14:03:14
  • Ostatnia aktualizacja dokonana przez : Szczęsny Piotr
  • Informację wprowadził : Szczęsny Piotr
  • Odpowiedzialny za treść : Stołecka Renata
  • Podmiot udostępniający informację : WSSE Szczecin

Pobierz Acrobar Reader https://get.adobe.com/pl/reader/ do prawidłowego odczytywania treści zamieszczonych plików.

Zgodność z rozporządzeniem: W sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych

Projekt i wykonanie: WSSE Szczecin, Sekcja Informatyki; telefon 91 462 40 60 w 159

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2011-2013

Wersja serwisu 0.1.12, Problemy, uwagi bądź propozycje proszę zgłaszać na adres: wsse.szczecin@pis.gov.pl

X
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.