BIP GOV
BIP Wiadomości :: Aktualności Relacja z przeprowa..jnego Trzymaj Formę
Lista artykułów

Relacja z przeprowadzonych działań edukacyjnych w ramach akcji dotyczącej wpływu promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie człowieka, akcji Dopalacze a także programu edukacyjnego Trzymaj Formę

Pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia we współpracy z Oddziałem Badań Środowiskowych i Radiacyjnych  WSSE w Szczecinie w Szkole Podstawowej nr 56 w Szczecinie w dniu 29.11.17 r.  przeprowadzili cykl prelekcji dotyczących wpływu promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie na człowieka. Zajęcia dotyczyły sposobów korzystania z urządzeń w sposób ograniczający ekspozycję na pole elektromagnetyczne (PEM).  Podczas zajęć dokonywano pomiaru emisji pola elektromagnetycznego przez smartfony uczniów. Uczniowie klasy VI SP 56  uczestniczyli również w prelekcji dot. zdrowego odżywiania w ramach realizacji programu „Trzymaj Formę”. Celem prezentacji było zachęcenie szkoły do wzięcia udziału w programie. Klasa VII  w/w szkoły oprócz zajęć na temat wpływu promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie człowieka brała również udział w zajęciach dotyczących używania środków zastępczych. Przeprowadzono warsztaty z narko i alkogoglami i przestrzegano przed skutkami zażywania dopalaczy.  Wyedukowano  290 osób w tym dzieci i nauczycieli.

W dniach 30.11.17 oraz 01.12.17 r. w ci sami pracownicy WSSE w Szczecinie odwiedzili  Szkołę Podstawową nr 51 i Technikum Łączności, aby również uczniów tych szkół zapoznać z wpływem promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie człowieka. Przeprowadzono prelekcję z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej  na temat sposobów korzystania z  urządzeń w sposób ograniczający ekspozycję na pole elektromagnetyczne (PEM). Podczas zajęć także  dokonywano pomiaru emisji pola elektromagnetycznego przez smartfony uczniów. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i nauczycieli.

 

     

     

Powrót do góry strony Ilość wyświetleń: 427
  • Data opublikowania : 2017-12-01 12:32:23
  • Data ostatniej modyfikacji : 2018-02-09 14:42:34
  • Ostatnia aktualizacja dokonana przez : Wierzchowski Mariusz
  • Informację wprowadził : Wierzchowski Mariusz
  • Odpowiedzialny za treść : Stołecka Renata
  • Podmiot udostępniający informację : WSSE Szczecin

Pobierz Acrobar Reader https://get.adobe.com/pl/reader/ do prawidłowego odczytywania treści zamieszczonych plików.

Zgodność z rozporządzeniem: W sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych

Projekt i wykonanie: WSSE Szczecin, Sekcja Informatyki; telefon 91 462 40 60 w 159

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2011-2013

Wersja serwisu 0.1.12, Problemy, uwagi bądź propozycje proszę zgłaszać na adres: wsse.szczecin@pis.gov.pl

X
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.