BIP GOV
BIP Oddział Oświat..:: Aktualności Europejski Tydzień Szczepień 2018

Europejski Tydzień Szczepień 2018

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Szczepień przypadają w dniach od 23 do 29 kwietnia. Głównym celem tej inicjatywy, której patronuje Światowa Organizacja Zdrowia we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – PZH, jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla naszego zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem osób najbardziej narażonych.

W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zwraca szczególną uwagę na potrzeby i korzyści wynikające ze szczepień na każdym etapie życia. Hasłem przewodnim XIII edycji Europejskiego Tygodnia Szczepień jest „Zapobiegaj. Chroń. Zaszczep.”

Większa liczba osób zaszczepionych w najbliższym otoczeniu pozytywnie wpływa na zjawisko odporności zbiorowiskowej społeczeństwa.

Szczepienia chronią przed poważnymi chorobami zakaźnymi  i związanymi z nimi powikłaniami. Dzięki szczepieniom większość dzieci i dorosłych w Europie jest uodporniona przeciw odrze, różyczce, śwince, błonicy, krztuścowi, tężcowi, poliomyelitis i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Coraz więcej osób szczepi  się  przeciwko  pneumokokom  oraz  wirusowi  brodawczaka  ludzkiego.  Każdy  z  nas zasługuje  na  ochronę  przed  chorobami,  którym  można  zapobiegać  poprzez  szczepienia. Decyzja o szczepieniu naszych dzieci lub nas samych odgrywa  istotną rolę w ochronie całego społeczeństwa. Dlatego warto ją podejmować w sposób świadomy oraz korzystać z informacji o szczepieniach bazujących na dowodach naukowych.

  

Poniżej ważne informacje i porady dla rodziców dotyczące zagrożeń spowodowanych nieszczepieniem dzieci.

Informacje dla rodziców

 

Pliki do pobrania:

Powrót do góry strony Ilość wyświetleń: 203
  • Data opublikowania : 2018-04-23 08:32:51
  • Data ostatniej modyfikacji : 2018-04-23 08:32:51
  • Informację wprowadził : Wierzchowski Mariusz
  • Odpowiedzialny za treść : Żyłka Monika
  • Podmiot udostępniający informację : WSSE Szczecin

Pobierz Acrobar Reader https://get.adobe.com/pl/reader/ do prawidłowego odczytywania treści zamieszczonych plików.

Zgodność z rozporządzeniem: W sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych

Projekt i wykonanie: WSSE Szczecin, Sekcja Informatyki; telefon 91 462 40 60 w 159

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2011-2013

Wersja serwisu 0.1.12, Problemy, uwagi bądź propozycje proszę zgłaszać na adres: wsse.szczecin@pis.gov.pl

X
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.