BIP GOV
BIP Oddział Oświat..:: Aktualności Światowy Dzień Bez Tytoniu 2018

Światowy Dzień Bez Tytoniu 2018

Każdego roku w dniu 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. Zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia święto zwraca uwagę na zagrożenia związane z używaniem tytoniu.

Tematem przewodnim Światowego Dnia Bez Tytoniu 2018 jest „Tytoń i choroby serca”.

Obchody tegorocznego Światowego Dnia Bez Tytoniu skupiają się na negatywnym wpływie używania tytoniu na ludzkie serce. Używanie tytoniu jest dominującym czynnikiem ryzyka rozwoju choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu i chorób naczyń obwodowych. Pomimo wiedzy o tym, że palenie papierosów jest szkodliwe, świadomość społeczeństwa o tym, że używanie tytoniu jest jedną z głównych przyczyn chorób sercowo-naczyniowych jest niewielka.

W związku  czym pracownicy oddziału OZiPZ WSSE w Szczecinie w ramach akcji Światowy Dzień bez tytoniu 2018 przeprowadzili cykl prelekcji dla uczniów klas IV, V i VI szkoły podstawowej. W trakcie prelekcji zapoznano uczniów ze zdrowotnymi, ekonomicznymi oraz estetycznymi skutkami używania wyrobów tytoniowych. Przedstawiono skład chemiczny dymu tytoniowego oraz oparów wydobywających się papierosów elektronicznych, a także zapoznano uczniów z różnicami między czynnym a biernym paleniem. Poruszono również kwestię prawną związaną z zakazem używania wyrobów tytoniowych w miejscach publicznych oraz ich reklamy, a także kar wynikających za złamanie tych zakazów. Podsumowanie zajęć stanowił QUIZ, w którym za każdą poprawną uczeń otrzymywał fiszki edukacyjne o tematyce profilaktyki używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. W wyżej wymienionych prelekcjach wzięło udział 455 osób ze szkół podstawowych nr. 8, 41, 54 oraz 65.

 

Do pobrania: POLISH_ WNTD 2018 press release

Powrót do góry strony Ilość wyświetleń: 184
  • Data opublikowania : 2018-05-29 13:55:19
  • Data ostatniej modyfikacji : 2018-05-29 13:55:19
  • Informację wprowadził : Wierzchowski Mariusz
  • Odpowiedzialny za treść : Wawrowski Marcin
  • Podmiot udostępniający informację : WSSE Szczecin

Pobierz Acrobar Reader https://get.adobe.com/pl/reader/ do prawidłowego odczytywania treści zamieszczonych plików.

Zgodność z rozporządzeniem: W sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych

Projekt i wykonanie: WSSE Szczecin, Sekcja Informatyki; telefon 91 462 40 60 w 159

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2011-2013

Wersja serwisu 0.1.12, Problemy, uwagi bądź propozycje proszę zgłaszać na adres: wsse.szczecin@pis.gov.pl

X
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.