BIP GOV
BIP Wiadomości :: Aktualności Narkotyki XXI wieku..ferencja wojewódzka
Lista artykułów

Narkotyki XXI wieku - konferencja wojewódzka

W dniu 10 września 2018 roku w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się wojewódzka konferencja pt. „Narkotyki XXI wieku”, która zorganizowana została przez Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Do udziału w  spotkaniu zaproszono Wicewojewodę Zachodniopomorskiego Marka Subocza natomiast gościem honorowym konferencji był Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć.

Celem spotkania było przedstawienie zagrożeń zdrowia publicznego oraz konsekwencji prawnych wynikających z używania nowych narkotyków w świetle nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na konferencję zaproszeni zostali dyrektorzy oraz pedagodzy szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego. W konferencji wzięło łącznie udział 106 osób.

Prelegentami byli:

 • Pani lek. med. Hanna Kordas-Ligowska;
 • Pani podinsp. Marzena Maćkowiak-Pluta, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie;
 • Pani Anna Nikończuk, Kierownik Oddziału Higieny Pracy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Którzy przybliżyli słuchaczom definicję i rodzaje substancji psychoaktywnych, poza tym słuchacze poznali negatywne skutki używania nowych narkotyków. Prelegenci poruszyli także tematykę zatruć dopalaczami na terenie województwa zachodniopomorskiego i przedstawili dane dotyczące śmiertelności spowodowanej zatruciem w/w substancjami. Na zakończenie prowadzący powiedzieli kilka słów o tym gdzie szukać pomocy i jak ważna jest asertywność szczególnie wśród młodych osób podatnych na negatywny wpływ środowiska osób trzecich.

Drugi blok konferencji poprowadzili:

 • Pan dr n. med. Tomasz Janus, Adiunkt Zakładu Toksykologii Klinicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie;
 • Pani Renata Stołecka, Kierownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej;
 • Pani Wioletta Borek, Zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie;
 • Państwo Izabela Żmuda i Marek Nowak, Krajowa Administracja Skarbowa.

Druga część wystąpień dotyczyła zagadnienia toksykomanii oraz programów profilaktyczno-edukacyjnych Państwowej Inspekcji Sanitarnej kierowanych do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego, a także problemu hazardu, który często występuje łącznie z problemem narkomanii.

Powrót do góry strony Ilość wyświetleń: 305
 • Data opublikowania : 2018-09-14 09:05:02
 • Data ostatniej modyfikacji : 2018-11-15 10:06:47
 • Ostatnia aktualizacja dokonana przez : Wierzchowski Mariusz
 • Informację wprowadził : Wierzchowski Mariusz
 • Odpowiedzialny za treść : Kapłan Małgorzata
 • Podmiot udostępniający informację : WSSE Szczecin

Pobierz Acrobar Reader https://get.adobe.com/pl/reader/ do prawidłowego odczytywania treści zamieszczonych plików.

Zgodność z rozporządzeniem: W sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych

Projekt i wykonanie: WSSE Szczecin, Sekcja Informatyki; telefon 91 462 40 60 w 159

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2011-2013

Wersja serwisu 0.1.12, Problemy, uwagi bądź propozycje proszę zgłaszać na adres: wsse.szczecin@pis.gov.pl

X
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.