BIP GOV
BIP Oddział Oświat..:: Aktualności Narkotyki XXI wieku..wojewódzka w Wałczu

Narkotyki XXI wieku - konferencja wojewódzka w Wałczu

W dniu 8 października 2018 roku w Wałeckim Centrum Kultury odbyła się już druga wojewódzka konferencja z cyklu „Narkotyki XXI wieku”, która zorganizowana została przez Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Do udziału w  spotkaniu zaproszono Wicewojewodę Zachodniopomorskiego Marka Subocza oraz przedstawicieli władz samorządowych z powiatów wałeckiego, drawskiego i szczecineckiego.

Celem spotkania było przedstawienie zagrożeń zdrowia publicznego oraz konsekwencji prawnych wynikających z używania nowych narkotyków w świetle nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na konferencję zaproszeni zostali dyrektorzy oraz pedagodzy szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. W konferencji wzięło łącznie udział 148 osób.

Prelegentami w pierwszej części spotkania byli:

  • Pani dr n. med. Karolina Korwin-Piotrowska - Kierownik Poradni dla Osób Uzależnionych od Środków Psychoaktywnych  SPS ZOZ „ZDROJE” w Szczecinie;
  • Pani Izabela Żmuda i Pan Marek Nowak, Krajowa Administracja Skarbowa.

Którzy przybliżyli słuchaczom definicję i rodzaje substancji psychoaktywnych, poza tym słuchacze poznali negatywne skutki używania nowych narkotyków. Przedstawiono przypadki leczenia pacjentów uzależnionych od nowych narkotyków. Przedstawiciele Urzędu Celno-skarbowego w Szczecinie zapoznali uczestników konferencji z zadaniami Krajowej Administracji Skarbowej, w tym walką z uzależnieniem od hazardu.

Drugi blok konferencji poprowadzili:

  • Pani mł. asp. Beata Budzyń z  Komendy Powiatowej Policji w Wałczu;
  • Pani Anna Nikończuk - Kierownik Oddziału Higieny Pracy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie;
  • Pani Renata Stołecka, Kierownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej;

Podczas drugiej części wystąpień prelegenci poruszyli także tematykę zatruć dopalaczami na terenie województwa zachodniopomorskiego i przedstawili dane dotyczące śmiertelności spowodowanej zatruciem w/w substancjami. Przedstawiono także programy profilaktyczno-edukacyjne Państwowej Inspekcji Sanitarnej kierowane do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu naszego województwa.

 

 

 

Powrót do góry strony Ilość wyświetleń: 73
  • Data opublikowania : 2018-10-12 09:31:55
  • Data ostatniej modyfikacji : 2018-10-12 09:31:55
  • Informację wprowadził : Wierzchowski Mariusz
  • Odpowiedzialny za treść : Żyłka Monika
  • Podmiot udostępniający informację : WSSE Szczecin

Pobierz Acrobar Reader https://get.adobe.com/pl/reader/ do prawidłowego odczytywania treści zamieszczonych plików.

Zgodność z rozporządzeniem: W sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych

Projekt i wykonanie: WSSE Szczecin, Sekcja Informatyki; telefon 91 462 40 60 w 159

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2011-2013

Wersja serwisu 0.1.12, Problemy, uwagi bądź propozycje proszę zgłaszać na adres: wsse.szczecin@pis.gov.pl

X
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.