Ferie w mieście z Państwową Inspekcją Sanitarną 2020

with Brak komentarzy

Ferie w mieście z Państwową Inspekcją Sanitarną 2020

Od dnia 10.02.2020 r. rozpoczęły się w naszym województwie ferie zimowe. Potrwają do dnia 21.02.2020 r.

Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia przygotował również szereg atrakcji dla dzieci z naszego miasta. Przedwczoraj już byliśmy gośćmi na FERIADZIE 2020, która ma miejsce w Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie przy Al. Piastów 7 w Szczecinie. Udaliśmy się również z wizytą do Szczecińskiego Klubu Tenisowego. Rozmawialiśmy z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu. Poruszano również tematy jak uchronić się przed niebezpiecznymi wirusami, jak zdrowo się odżywiać oraz jak dbać o higienę osobistą.

We wtorek 11.02.2020 r. i 18.02.2020r. byliśmy z naszym stoiskiem edukacyjnym w kinie HELIOS na prawobrzeżu. Dzieci rozwiązywały zagadki prozdrowotne, a dorosłym wykonywane były podstawowe badania profilaktyczne tj. pomiar ciśnienia, analiza składu masy ciała itp.

W kolejnych dniach ferii będziemy mieli zajęcia z dziećmi w Zachodniopomorskim Oddziale Okręgowym PCK, w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej w Szczecinie, SP nr 11 przy ul. Dubois. Stoiska nasze będą również wystawione w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

Stoiska profilaktyczne w szczecińskiej filharmonii

Na zakończenie ferii będziemy brali udział w pikniku rodzinnym pt. Kropla Krwi z Legionem w Hotelu VULCAN w Szczecinie. W czasie trwania pikniku będzie możliwość honorowego oddawania krwi dzięki Klubowi HDK LEGION oddział przy 1 kompanii regulacji ruchu w Szczecinie oraz Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, w trakcie którego wszyscy chętni krwiodawcy będą mogli dobrowolnie przekazać otrzymaną czekoladę dla dzieci z Centrum Opieki nad Dzieckiem im. Konstantego Maciejewicza w Szczecinie w ramach programu „Nie bądź żyła - oddaj czekoladę”.

Życzymy wszystkim udanego i zdrowego wypoczynku.

Prelekcje w Pałacu Młodzieży – relacja na Facebooku