„Bieg z wąsem” 17 listopada 2019r.

with Brak komentarzy

„Bieg z wąsem”

Już po raz drugi Stowarzyszenie Fizjosport zaprosiło Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie i jego przedstawicieli do udziału w kampanii Movember i organizuje imprezę edukacyjno-sportową pod nazwą „Movember Bieg Z Wąsem”. Akcja polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie (nazwa jest zbitką dwóch angielskich wyrazów moustache - wąsy i november - listopad).

Jej celem jest uświadomienie społeczeństwa, szczególnie jego męskiej części, jakim problemem są nowotwory prostaty i inne rodzaje raka dotykające coraz więcej mężczyzn.

"Movember Bieg z Wąsem" odbędzie się 17 listopada. Będzie to bieg przełajowy oraz zawody nordic walking na dystansie 5 kilometrów w Parku Kasprowicza. Każdy z uczestników biegu otrzyma w pakiecie startowym wąsy do przyklejenia, worek biegowy oraz oczywiście medal.

W ramach imprezy dzień wcześniej, czyli 16 listopada w C.H. Galaxy przeprowadzone zostaną bezpłatne badania USG jąder dla mężczyzn do 45. roku życia. W wydarzeniu wezmą również udział pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinie. Partnerem jest Międzynarodowe Zrzeszenie Studentów Medycyny IFMSA . Podczas akcji będzie można zmierzyć ciśnienie, stężenie glukozy we krwi, zasięgnąć porad żywieniowych czy zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Nie zabraknie też wydarzeń dla najmłodszych.

Patronaty honorowe:

Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Narodowego Funduszu Zdrowia

Ministerstwa Zdrowia

Rzecznika Praw Dziecka

Narodowego Centrum Krwi

Patronat medialny:

Poradnik Zdrowie

Miesięcznik Zdrowie

Fundacja “DIABECIAKI”

Serdecznie zapraszamy

 

Aktualizacja z dnia 18.11.2019r.