Finał ,,Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS”

with Brak komentarzy

Finał ,,Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS"

W dniu 13 grudnia 2019 roku w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie odbył się finał ,,Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o HIV/ADIS”.

W przedsięwzięciu udział wzięło 17 uczniów z 4 szkół będących pod nadzorem WSSE w Szczecinie. Zaproszone do konkursu zostały szkoły, które pozostają w stałej współpracy z WSSE w Szczecinie w zakresie działań edukacyjno-profilaktycznych tj. Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie, Zespół Szkół Łączności w Szczecinie, Zespół Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica w Szczecinie oraz Zespół Szkół nr 2 w Szczecinie.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie zamkniętego testu wiedzy z zakresu profilaktyki zakażeń HIV, a także zwalczania AIDS.

Rozstrzygnięcie konkursu poprzedziły 2 dogrywki.

Laureatkami zostały:

I miejsce

Karolina Gajda z Zespołu szkół nr 8 im. Stanisława Staszica w Szczecinie

II miejsce

Zuzanna Odziemczyk z Zespołu Szkół Budowalnych
w Szczecinie

III miejsce

Dominika Siemaszko z Zespołu Szkół Łączności
w Szczecinie

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów konkursu, którymi byli  Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne Oddział Szczecin. Każda laureatka otrzymała również zaproszenie Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie do zwiedzania laboratorium WSSE w Szczecinie wraz z klasą, natomiast zwycięska szkoła darmowe badanie wody.

Gratulujemy wygranej!