Konferencja pt. „Zdrowotne aspekty higienicznego dziecka w szkole”

with Brak komentarzy

Konferencja pt. „Zdrowotne aspekty higienicznego dziecka w szkole”

W dniu 17.12.2019 r. odbyła się w sali konferencyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie ostatnia już konferencja pt. „Zdrowotne aspekty higienicznego życia dziecka w szkole”. Zorganizowano ją  przy współpracy Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Polskiego Towarzystwa Higienicznego Oddział w Szczecinie.

Konferencja skierowana była do dyrektorów, pedagogów, szkolnych koordynatorów szkół i przedszkoli promujących zdrowie, intendentów oraz przedstawicieli Rad Rodziców z powiatów: goleniowskiego, stargardzkiego, polickiego, pyrzyckiego, myśliborskiego, gryfińskiego, choszczeńskiego, gryfickiego oraz miasta Szczecin i Świnoujście.

Podczas wydarzenia prelegenci mówili o wadach postawy wśród dzieci, żywieniu dzieci i młodzieży w jednostkach systemu oświaty. Podsumowano również akcję ważenia tornistrów przeprowadzoną w październiku 2018 roku oraz w listopadzie bieżącego roku w wybranych szkołach miasta Szczecin.

Podczas spotkania został odczytany list Pana Jarosława Pinkasa Głównego Inspektora Sanitarnego, w którym pisał o wyzwaniach , które stoją przed rodzicami, nauczycielami i wychowawcami, przedstawicielami samorządu lokalnego, a także pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wyzwania te nakazują ścisłą współpracę i wspólne dbanie o dobro uczniów. W konferencji uczestniczył Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak.