Podsumowanie programu „Czyste powietrze wokół nas” 2018/2019

with Brak komentarzy

Podsumowanie programu „Czyste powietrze wokół nas” 2018/2019

Celem głównym programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy i zwiększenie ich umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.

Program realizowało 90 przedszkoli i 68 oddziałów przedszkolnych oraz 5 innych placówek wychowania przedszkolnego. Ogółem uczestniczyło w programie 7340 dzieci, w tym 5 latki- 2640 , 6 latki - 3295, 4 i 7  latki-1405. Dodatkowo edukacją objęto: 3012 rodziców.

Program realizowany był w 14 z 20 PSSE województwa zachodniopomorskiego.

Wybrane działania:

PSSE Szczecinek

Spotkanie z dziećmi  Przedszkola Niepublicznego  KRASNOLUDEK  w PSSE w Szczecinku i laboratorium WSSE oddział Szczecinek

Impreza prozdrowotna dla dzieci z przedszkoli szczecineckich – Czyste powietrze

 

PSSE Świdwin
Happening

W dniu 10 maja po raz czwarty dzieci z przedszkoli i szkół z terenu powiatu świdwińskiego maszerowały ulicami Świdwina, chcąc zwrócić uwagę społeczności lokalnej na temat szkodliwości palenia tytoniu, a w szczególności na zagrożenia zdrowotne jakie niesie za sobą palenie w obecności dzieci.

Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdwinie w związku z podsumowaniem realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej pt. ,,Czyste powietrze wokół nas’’ w roku szkolnym 2018/2019.

Podczas przemarszu dzieci prezentowały transparenty z hasłami antytytoniowymi, emblematy, opaski na głowę itp. przedstawiające Zielonego Dinka – bohatera programu.  Przechodniom wręczano ulotki zawierające zapisy o obowiązującym zakazie palenia tytoniu oraz treści przedstawiające zgubne skutki nałogu.