Podsumowanie programu „Zdrowe zęby mamy marchewkę zajadamy” 2019/2020

with Brak komentarzy

Podsumowanie programu „Zdrowe zęby mamy marchewkę zajadamy” 2019/2020

„Zdrowe zęby mamy marchewkę zajadamy” w roku szkolnym 2019/2020

Realizatorem programu  jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie we współpracy z Powiatowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi w województwie zachodniopomorskim.

Do partnerów programu należą:

  • Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Oddział w Szczecinie,
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

Głównym celem Programu jest:

Kreowanie postaw prozdrowotnych w zakresie zdrowia jamy ustnej wśród dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz ich rodziców i nauczycieli, kobiet w ciąży i przyszłych rodziców.

Obecni adresaci programu:

  • W grupach żłobkowych program adresowany jest do dzieci w wieku 2-3 lat.
  • W grupach przedszkolnych program adresowany jest do dzieci w wieku 4-6  lat.
  • Rodzice, opiekunowie dzieci objętych edukacją,

W roku szkolnym 2019/20 realizowały go 264 placówki wychowania przedszkolnego oraz 39 żłobków. Udział w programie wzięło 315 dzieci 2-letnich, 428 dzieci 3-letnich, 3697 dzieci 4 letnich, 3796 5-latków, 3882 6-latków oraz 2555 dzieci z innych grup wiekowych.

W ramach programu rodzicom przekazywane były materiały edukacyjne stworzone przez Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ.

 

 

Poza programem w ramach profilaktyki próchnicy dzieci mogły wziąć udział w wojewódzkim konkursie „Pokażę wam jak o zęby dbam!”. W konkursie wzięło udział łącznie 113 dzieci. Aż 51 przedszkolaków (5-6 lat) przedstawiło w formie artystycznej jak dbają o ząbki. W starszej kategorii wiekowej (7-10 lat) rywalizowało 62 dzieci.

Tematem konkursu była praca plastyczna ukazująca wszelkie sposoby na zachowanie zdrowia jamy ustnej. Wszystkie dzieła ocenione zostały pod kątem zgodności pracy z tematem oraz walorów plastycznych.

http://wsse.szczecin.pl/wyniki-konkursu-pokaze-wam-jak-o-zeby-dbam/