Sezon kąpielowy 2019

with Brak komentarzy

Sezon kąpielowy 2019

Pierwsze kąpieliska w naszym województwie już działają, za kilka dni ruszą następne, dlatego warto skorzystać serwisu kąpieliskowego.

Wszystkie kąpieliska dostępne są na stronie internetowej https://sk.gis.gov.pl

 

Serwis kapieliskowy to portal informacyjny, gdzie sprawdzimy, czy na danym kąpielisku rozpoczął się już sezon i w związku z tym znajdują się tam ratownicy, ale także czy woda została już zbadana i można bez obaw się w niej kąpać.

Po wybraniu kąpieliska na mapie Polski, wyświetla się komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska.

W przypadku już aktywnych kąpielisk (zielony znacznik), to jest takich, których sezon kąpielowy już się rozpoczął będzie możliwy odczyt pełnej wersji raportu zawierającego m.in. dane o: jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem kąpielisk.

Serwis kapieliskowy jest aktualizowany na bieżąco i każda decyzja o zakazie kąpieli jest widoczna na danym kąpielisku, wówczas znacznik jest czerwony. Znajdziemy tam informacje dlaczego został wydany zakaz kąpieli oraz informacje o datach kiedy będzie pobierana woda do badań.

Bezpieczeństwo wypoczynku nad wodą jest bardzo ważne, dlatego też powinniśmy stosować się do aktualnej sytuacji na kąpielisku.