Szkolenie pt. “Nadużywanie przez młodzież środków psychoaktywnych”

with Brak komentarzy

Szkolenie pt. "Nadużywanie przez młodzież środków psychoaktywnych"

Pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinie zostali zaproszeni w charakterze prelegentów na szkolenie dla pielęgniarek medycyny szkolnej pt.

"Nadużywanie przez młodzież środków psychoaktywnych”

Podczas szkolenia przedstawiono wykład dotyczący najczęściej używanych substancji psychoaktywnych przez młodzież. Szczególnie omówiono nowe narkotyki- czym są i jak działają. Prezentację wygłosił Pan Marcin Wawrowski, asystent Oddziału OZiPZ WSSE w Szczecinie.

Następnie problematykę narkotykową i przeciwdziałanie sytuacjom kryzysowym w środowisku osób nieletnich w województwie zachodniopomorskim przedstawiła Pani Marzena Maćkowiak- Pluta- ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

W drugiej części szkolenia Renata Stołecka- kierownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia WSSE w Szczecinie omówiła programy i akcje profilaktyczne Państwowej Inspekcji Sanitarnej kierowane do dzieci i młodzieży dotyczące substancji psychoaktywnych, w szczególności realizowany wspólnie z zachodniopomorską policją projekt pt. „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”.

Na zakończenie  odbyły się warsztaty z użyciem narko i alkogogli, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.