Wyniki II edycji konkursu pod hasłem „Nie puszczaj pary z ust !” ogłoszonego z okazji obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia 2019

with Brak komentarzy

Wyniki II edycji konkursu pod hasłem „Nie puszczaj pary z ust !” ogłoszonego z okazji obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia 2019

Zgodnie z ideą Światowego Dnia Rzucania Palenia w konkursie podjęta została problematyka uzależnienia od nikotyny z naciskiem na używanie e-papierosów, które dziś bardzo często zapoczątkowują kontakt młodego człowieka z nikotyną.

Ważnym motywem konkursu było ukazanie sposobów na rzucenie palenia.

Uczestnikami konkursu była młodzież uczęszczająca do 7 i 8 klas szkół podstawowych. Przedmiotem konkursu miało być stworzenie kalendarza motywacyjnego na rok 2020, którego część artystyczna ukazywała przede wszystkim pozytywne aspekty życia wynikające z niepalenia.

Celem konkursu była przede wszystkim profilaktyka używania nowoczesnych wyrobów zawierających nikotynę – papierosów elektronicznych, a także zaangażowanie uczniów do twórczego poszukiwania rozwiązań wyjścia z uzależnienia od nikotyny.

W II edycji konkursu „Nie puszczaj pary z ust !” udział wzięli uczniowie szkół  z terenu 5 powiatów województwa zachodniopomorskiego (Drawsko Pomorskie, Gryfice, Myślibórz, Pyrzyce, Szczecinek).

Do finału konkursu na poziomie wojewódzkim zgłoszono łącznie 14 prac plastycznych składających się z części artystycznej oraz kalendarzowej, z uwzględnieniem ważnych dni związanych ze zdrowiem. Kalendarze zostały ocenione za treści prozdrowotne, pomysłowość i kreatywność oraz walory estetyczne.

 

Wyłonieni laureaci:

 

I miejsce

Sara Szweda, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku

II miejsce

Paulina Piotrowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach

III miejsce

Milena Kulinicz, uczennica Szkoły Podstawowej w Cerkwicy

Wyróżnienia:

Hubert Woldt, uczeń Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu

Amelia Kozłowska, uczennica Zespołu Szkół  w Boleszkowicach

Serdecznie gratulujemy