Aktualizacja z dnia 11.07.2019: Z Inspekcją Sanitarną się znam i bezpiecznie wypoczywam

with Brak komentarzy

Z Inspekcją Sanitarną się znam i bezpiecznie wypoczywam

Wakacje już się rozpoczęły, a wraz z wakacjami cykl naszych  wyjazdów nad morze w ramach akcji „Z Inspekcją Sanitarną się znam i bezpiecznie wypoczywam”.

Pierwszą plażą jaką odwiedzliśmy w tym roku była plaża w Świnoujściu. Na stoisku odwiedziło nas sporo spacerowiczów i kolonistów m.in. z Bełchatowa oraz z Litwy. Na stoiskach nadmorskich w roku bieżącym w ramach „Bezpiecznych wakacji” realizujemy kampanię profilaktyczno - informacyjną pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

W naszym punkcie informacyjno-edukacyjnym młodzież może zapoznać się ze szkodliwymi skutkami używania nowych narkotyków. Ma również  możliwość przymierzenia narko- i alkogogli. Dla najmłodszych przygotowano także liczne zagadki i quizy o zdrowiu oraz materiały edukacyjno-informacyjne o tematyce bezpiecznego wypoczynku, profilaktyki używania tytoniu, ukąszeń przez owady, bezpiecznego plażowania itp. Dla dorosłych przeprowadzano poradnictwo w zakresie zdrowego stylu życia oraz wykonywano pomiary: ciśnienia tętniczego krwi oraz zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy. Na innych plażach będą na Państwa czekać takie same atrakcje.

Stoiska nasze organizowane są we współpracy z zachodniopomorską policją.

Harmonogram naszych wyjazdów na kolejne tygodnie przedstawia się następująco:

10.07.2019 r.  Plaża w Dziwnowie

24.07.2019 r.  Plaża w Rewalu

31.07.2019 r. Plaża w Darłówku

07.08.2019 r. Plaża w Mrzeżynie

14.08.2019 r. Plaża w Mielnie

21.08.2019 r. Plaża w Dziwnowie

W razie zmiany terminu pobytu  nad morzem będziemy Państwa informować na naszej stronie.

Aktualizacja z dnia 11.07.2019r.

W dniu 10 lipca 2019 r. pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinie odwiedzili plażę w Dziwnowie.

Wzorem ubiegłego tygodnia działania zorganizowano wspólnie z policją. Przeprowadzono zajęcia edukacyjne z kolonistami z Zielonej Góry na temat Bezpiecznego Wypoczynku podczas wakacji. Zakończyły się one konkursami i quizami dotyczącymi  spędzania zdrowo i aktywnie wolnego od szkoły czasu.

Osobom starszym proponowano pomiary ciśnienia. Prowadzono również rozdawnictwo ulotek  na temat bezpiecznych kąpielisk. Do współpracy włączył się również WIBOR – Ratownictwo Morskie. Ratownicy rozdawali dzieciom opaski, na których można wpisać numer telefonu do rodzica. Takie opaski są bardzo pomocne, kiedy dziecko oddali się na plaży od swoich opiekunów.