Zajęcia edukacyjne z najmłodszymi na półkoloniach

with Brak komentarzy

Zajęcia edukacyjne z najmłodszymi na półkoloniach

W ramach „Bezpiecznych wakacji” poza stoiskami profilaktycznymi na plażach i kąpieliskach systematycznie prowadzone są zajęcia z dziećmi dotyczące bezpiecznego wypoczynku w czasie wolnym od zajęć w szkole. Pracownicy Oddziału OZiPZ  WSSE w Szczecinie przypominają najmłodszym uczestnikom półkolonii, że nie można robić sobie wakacji od higieny osobistej, dbania o własne zdrowie oraz aktywności fizycznej.

Dzieci na zajęciach uczą się prawidłowego mycia rąk oraz dbania o ząbki. Poznają zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, podczas upałów, w górach oraz w lesie. Przypominają sobie również numery alarmowe.

W temacie „Bezpiecznych wakacji” nawiązaliśmy współpracę ze Szczecińskim Klubem Tenisowym, Netto Areną, a także  szkołami podstawowymi na terenie naszego miasta m.in. Szkołą Podstawową nr 55, 37,11, Publiczną Szkołą Specjalną Podstawową nr 25 i 67 i in.

Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinie podczas swoich zajęć zwracają dzieciom uwagę na szczególny jubileusz 100 lat służb sanitarnychw Polsce obchodzony w roku 2019.